Finał Pucharu Polski dronów wyścigowych Drone Racing Kraków 2022 już za nami! Zobacz, kto wygrał wyścigi w Krakowie, a kto zdobył Puchar Polski 2022.

Zawody Drone Racing Kraków 2022 odbyły się 28 sierpnia na Krakowskich Błoniach, gdzie od południa zawodnicy zaciekle walczyli zarówno o zwycięstwo podczas Drone Racing Kraków 2022, jak i o zdobycie Pucharu Polski.

Na terenie wydarzenia publiczność zgromadziła się przy Strefie Edukacyjnej, gdzie mogli poznać najpopularniejsze drony oraz uzyskać informacje na temat rodzaju szkolenia i uprawnień niezbędnych do pilotowania bezzałogowego statku powietrznego, które udzielili instruktorzy DRON.edu Centrum.pl.

Kolejną atrakcją był często odwiedzany przez najmłodszych Symulator Dronów, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił w lataniu różnymi dronami.

Mimo pogarszających się warunków pogodowych odbyły się wyścigi finałowe i wyłoniono wszystkich zwycięzców. I tak w kwalifikacjach wyścigu Drone Racing Kraków 2022 Paweł Laszczak zajął pierwsze miejsce, Paweł Kowalski zajął drugie miejsce, a Michał Mrówczyński zajął trzecie miejsce.

Liderem punktacji wyścigu w Krakowie został Filip Kubiak, ale ostatecznie Puchar Polski wywalczył Kosma Skajewski, który odbierając puchar od Stanisława Wielgosza zdobył 64 punkty.

Kosma Skajewski otrzymał również nagrodę specjalną w postaci kryształowej kuli ufundowaną przez DRON.edu.pl – Partnera wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim pilotom za udział w wyścigu, dziękujemy publiczności i jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy również współorganizatorowi wszystkich imprez Drone Racing 2022, zespołowi Team FailSafe, Gospodarzowi imprezy, którym było Miasto Kraków oraz Partnerowi Strategicznemu – Metropolia GZM, bez której wyścig Drone Racing Kraków 2022 nie będzie możliwe. Dziękujemy Partnerom i Patronom oraz wszystkim zaangażowanym w promocję, organizację i przebieg wyścigów.

Organizatorzy wydarzenia: Światowa Organizacja Pilotów Dronów WDPO i Team FailSafe
Gospodarz wydarzenia: Kraków PL
Partner strategiczny: Metropolia GZM
Partnerzy wydarzenia: DRON.edu.pl, DRONpol, LTA Design
Patron wydarzenia: Aeroklub Polski
Patroni medialni: Drones24.info, Agencja Kreatywna Mojito, PsychoStudio, Let it Drone
Patron internetowy: Syrion