ezgif.com-gif-maker-1

Oferujemy różnego rodzaju wydarzenia związane z rozwojem branży dronowej w Polsce i szerzeniem edukacji w tym temacie. Organizujemy pokazy misji dronowych (np. dron ratunkowy, dron pomiarowy), strefy edukacji, symulatory lotów dronem, wyścigi dronów, wystawy dronów a także konferencje, spotkania, szkolenia, warsztaty i inne. Poznajcie nas i dołączcie do świata dronów!

dron maver-min

World Drone Pilots Organization
WDPO

World Drone Pilots Organization oferuje kompleksowe usługi dotyczące szeroko pojętej branży dronowej. Działamy na terenie całego kraju, nasza kadra to licencjonowani piloci dronów, posiadamy licencję Aeroklubu Polskiego na organizowanie pokazów i zawodów. Jesteśmy również organizatorem cyklu zawodów Puchar Polski F9U 2022 dronów wyścigowych oraz Mistrzostw Polski F9U 2022. W naszej ofercie znajdują się zarówno pokazy i prezentacje różnych typów dronów i ich zastosowań, szkolenia, konferencje, symulatory lotów, warsztaty, transmisje video. Organizacja WDPO posiada także licencję Aeroklubu Polskiego na organizację pokazów i zawodów z udziałem dronów. 

Współpracując z czołowymi Partnerami branży dronowej w Polsce możemy zaoferować udział w wydarzeniach zawodowej kadry pilotów oraz ze sprzętu czołowych producentów dronów na świecie.

Oferta

STREFA EDUKACJI

W tej strefie  zawodowi instruktorzy wprowadzają w świat dronów prezentując różne modele dronów oraz zasady lotów. Tutaj chętni dowiedzą się jakie mamy rodzaje dronów, jak i do czego wykorzystuje się je na co dzień, od tych komercyjnych dostępnych w marketach po drony do zadań specjalnych. Uczestnicy strefy edukacji zapoznają się z zasadami bezpiecznych i legalnych lotów oraz z rodzajami dostępnych na naszym rynku uprawnień oraz szkoleń specjalistycznych. Każdy kto ma pytania może liczyć na konsultację z instruktorem oraz podstawowe szkolenie z obsługi drona.

Strefa Edukacji to także miejsce na przeprowadzenie wywiadów, wykładów oraz paneli dyskusyjnych w temacie dronów.

Cena od 2.000 zł
STREFA POKAZÓW DRONÓW

Pokazy dużych dronów typu DJI Matrice, DJI Inspire oraz tych małych typu DJI Mini to atrakcje strefy pokazów. To tutaj można dosłownie poczuć moc startujących, dużych dronów wyposażonych w kamery zoom i termowizyjne, z których obraz na żywo transmitowany jest na ekran w strefie edukacji. Tego typu profesjonalny sprzęt wykorzystywany jest na co dzień m.in. w akcjach ratunkowych i poszukiwawczych Search And Rescue.

Znajdziesz tu pełen przekrój dronów od tych dużych, które biorą udział w misjach dronowych, przez drony sportowe FPV przyspieszające od 0 do 200 km/h w 1 sekundę po małe drony, startujące i lądujące nawet na ręce.

Cena od 2.000zł

 

STREFA NAUKI LATANIA

Pora na naukę latania! Pod okiem instruktorów będzie można spróbować swoich sił w lotach dronem szkoleniowym przechodząc podstawowy kurs pilota drona. Każdy chętny uczestnik, który zapozna się z regulaminem i spełni jego wymagania będzie mógł samodzielnie pod okiem instruktora wykonać loty profesjonalnym dronem. Poprzez dedykowaną aparaturę do drona będzie można poczuć jego moc a także dla tych osób, które będą sobie dobrze radzić instruktor podpowie wykonanie określonych manewrów i figur w powietrzu.

To najlepsza okazja do wykonania pierwszego kroku w kierunku zdobycia doświadczenia aby w przyszłości zdobyć certyfikat pilota drona.  

Cena od 3.500zł
STREFA SYMULATORA DRONA

Na dobry początek lotów dronami proponujemy zmierzyć się z symulatorem lotów dronem, który umożliwia latanie w różnych warunkach terenowych i pogodowych oraz z różnymi ustawieniami drona za pomocą prawdziwej aparatury sterującej. Można latać dronem z pełnym wsparciem systemów sterujących albo iść na żywioł i spróbować lotów dronem sportowym fpv. Stałe wsparcie naszego instruktora i przydatne wskazówki pomogą w pierwszych lotach!

Symulator to dobra rozrywka zawrówno dla małych i dużych, obecnych i przyszłych fanów latania.

Cena od 1.000zł
STREFA WYŚCIGÓW DRONÓW

Wyścigi małych dronów na specjalnie przygotowanym torze przeszkód to atrakcja, która pozwala na wprowadzenie elementu rywalizacji podczas wydarzenia. Drony posiadają zabezpieczenia śmigieł a ich niewielka waga i rozmiar nie stanowią zagrożenia dla uczestników wyścigów. Tor przeszkód oddziela od zawodników siatka a drony sterowane są aparaturą, która daje możliwość dość łatwego pilotażu. Dodatkowym elementem wyścigu może być extra punktowane lądowanie w wyznaczonym miejscu. 

Myślisz, że latanie dronem jest proste czy trudne? Tutaj sprawdzisz swoje możliwości!

Uwaga! Lecimy na czas, kto pierwszy ten lepszy (i nagrodzony)!

Cena od 3.500zł
STREFA DRONA WYŚCIGOWEGO FPV

Jesteście gotowi na dawkę mocnych wrażeń? Załóż gogle i wejdź na pokład drona wyścigowego FPV z zawodowym pilotem i….sekundę później już pędzisz 200km/h wykonując akrobacje. Uwaga, atrakcja tylko dla mocnych zawodników bo zdarza się spaść z krzesła z wrażeń! Przelot może odbyć się zarówno w terenie jak i po fragmencie przygotowanego toru wyścigowego a równocześnie mogą przelot drona w goglach oglądać dwie osoby.

Przelot po sportowym torze jest namiastką tego jak wyglądają zawody w wyścigach dronów, które organizowaliśmy w roku 2022.

Cena od 3.000 zł
STREFA PANORAMY Z DRONA

Kto z nas nie chciałby podziwiać świata z lotu ptaka…teraz to możliwe. Zakładając specjalne gogle jesteśmy jakby podwieszeni pod drona, który unosi się w powietrzu a my podziwiamy panoramę okolicy. Mało tego, kamera umieszczona na dronie reaguje na ruchy naszej głowy więc możemy swobodnie rozglądać się wisząc w powietrzu.

Czasami takie widoki zapierają dech w piersiach 😉

Przy dobrych warunkach atmosferycznych dron może wznieść się na wysokość 120m, skąd możesz mieć widok na cały teren wydarzenia, na którym się znajdujesz.

Cena od 1.500zł
Nasza oferta wygląda obiecująco? Nie czekaj, skontaktuj się z nami i otrzymaj szczegółowe informacje! office@wdpo.org / tel. 530748748

NASZE REALIZACJE

Mistrzostwa Polski – Drone Racing Gliwice

25 listopada odbyły się Mistrzostwa Polski dronów wyścigowych FPV w gliwickiej hali Arena, podczas których wyłoniono trójkę najlepszych pilotów dronów. Były to pierwsze zawody na tak dużą skalę, gdzie publiczność mogła podziwiać oświetlony w technologii LED tor wyścigowy. Dzięki telebimie znajdującym się na hali widzowie mieli możliwość oglądania ujęć z kamer umieszczonych na dronach. W przerwie między wyścigami odbyła się konferencja poświęcona szeroko pojętej branży lotniczej. Po ostatecznym wyścigu na podium stanęli: Paweł Laszczak, Antoni Daczka i Filip Kubiak. Całe wydarzenie było transmitowane LIVE na platformie Youtube a stacje takie jak: Radio CCM, TVP3, TVS pojawiły się na wydarzeniu w celu przeprowadzenia wywiadów z uczestnikami oraz zrelacjonowania całego zdarzenia.

Drone Racing Kraków

Zawody Drone Racing F9U Kraków 2022 odbyły się 28 sierpnia na Krakowskich Błoniach, a oprócz walki o zwycięstwo podczas Drone Racing F9U Kraków 2022 na terenie wydarzenia zorganizowano Strefę Edukacji, w której instruktorzy ośrodka DRON.edu.pl udzielali informacji o dronach oraz szkoleniach potrzebnych do pilotażu. Mimo pogorszenia warunków pogodowych, udało się rozegrać finałowe wyścigi i wyłonić zwycięzcę wyścigu. Kosma Skajewski zdobył Puchar Polski oraz nagrodę specjalną ufundowaną przez firmę DRON.edu.pl, która została partnerem całego wydarzenia.

Drone Racing Czeladź:

24 lipca 2022 roku odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu Pucharu Polski, tym razem w Czeladzi, na stadionie K.S. Górnik Piaski. Na zawody zgłosiło się 24 zawodników z całej Polski, w tym Paweł Laszczak oraz Bartłomiej Laszczak, którzy brali udział w zawodach The World Games w Stanach Zjednoczonych. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobył Paweł Laszczak, na podium znaleźli się również Antoni Daczka oraz Filip Kubiak. Tym razem o wsparcie medialnie zadbał portal Drones24info.

Trzeci Wymiar Miast – World Urban Forum 2022

W ramach Światowego Forum Miejskiego WUF’11 odbywającego się w Katowicach byliśmy współorganizatorem Finału Droniady GZM pod hasłem „Trzeci Wymiar Miast” z udziałem gości z całego świata.  Naszym zadaniem było zaplanowanie oraz zorganizowanie całego wydarzenia pod kątem merytorycznym i technicznym. Zaprosiliśmy do udziału parnterów oraz firmy działające w branży dronowej, odbyło się wiele pokazów, wykładów, debat na scenie a całość była streamingowana na żywo.  Nie zabrakło wystawy dronów, symulatorów lotu dronem oraz pokazów dronów wyścigowych. Organizatorem wydarzenia była Metropolia GZM oraz Instytut Mikromakro. Korzystając z przestrzeni lotniska Muchowiec, które było aktywne podczas wydarzernia dodatkowym wyzwaniem dla nas była koordynacja lotów dronem z operatorem lotniska oraz Lotniczym Pogotowiem Ratunkwoym zlokalizowanym w naszym sąsiedzctwie.

Drone Racing F9U Gliwice 2022 – Puchar Polski

Puchar Polski to cykl wyścigów dronów fpv, którego jesteśmy organizatorem. Pierwszy wyścig w ramach Pucharu Polski odbył się w Gliwicach pod nazwą Drone Racing Gliwice 2022. Przy współpracy z władzami miasta Gliwice, Metropolii GZM oraz przy udziale partnerów i sponsorów zorganizowaliśmy dzień w całości poświęcony dronom. Fundamentem tego wydarzenia były zmagania pilotów z całej Polski na specjalnie przygotowanym torze wyścigowym ale dodatkowo na uczestników czekało mnówstwo atrakcji. Odbyły się tego dnia liczne pokazy zastosowań dronów m.in.  w ochronie środowiska, ratownictwie, transporcie. Można było podziwiać panoramę Gliwic z lotu ptaka, latać na symulatorze, podziwiać widok z kamery drona wyścigowego w specjalnych goglach.  Było to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce a impreza odbyła się na pięknych terenach Cechowni Gliwice. Całość była transmitowana przez nas na żywo w sieci a wsparcie medialne zapewnili: TVN24, Polsat, TVP, TVS, Radio CCM oraz Drones24.info

Warsztaty Harmony i Assured – WUF’11

Jesteśmy organizatorem dwóch warsztatów dotyczących branży dronowej, które odbyły się w ramach Światowego Forum Miejskiego WUF’11. „Warunki dla dronów w miastach – akceptacja społeczna” oraz „Drony 2050. Co poszło nie tak” to tematy warsztatów, na potrzeby których przygotowaliśmy technicznie przestrzeń a merytorycznie przeprowadziliśmy prezentacje oraz prace w grupach. Warsztaty były dwujęzyczne a uczestnikami online warsztatów byli także goście z zagranicy, dla których treści były przekładane na język angielski przez tłumacza kabinowego. Wnioski z pracy grup zagranicznych prezentowane były za pomocą specjalnych aplikacji i udostępniane na telebimie.

Razem w walce o czyste powietrze w Beskidach

Wraz z fundacją Oddychaj Beskidami zorganizowaliśmy we wrześniu 2021 roku konferencję w Ustroniu pod nazwą „Razem w walce o czyste powietrze w Beskidach”. Świadomość ekologiczna jest niezwykle ważna w czasach, gdzie środowisko ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie dlatego tematem konferencji było ograniczenie emisji szkodliwych związków w powietrzu. Odpowiadaliśmy za realizację techniczną tego wydarzenia a sama konferencja została objęta patronatem marszałka województwa śląskiego, głównego inspektora nadzoru budowlanego, starosty powiatu cieszyńskiego oraz burmistrza miasta Ustroń. Wsparcie medialne zapewnili TVP3, TVS oraz Drones24.info