Finał Pucharu Polski dronów wyścigowych Drone Racing F9U Kraków 2022 już za nami! Zobacz kto wygrał wyścigi w Krakowie a kto zdobył Puchar Polski 2022.

Zawody Drone Racing F9U Kraków 2022 odbyły się 28 sierpnia na Krakowskich Błoniach, na których od godzin południowych zawodnicy walczyli zawzięcie zarówno o zwycięstwo podczas Drone Racing F9U Kraków 2022 i również o zdobycie Pucharu Polski F9U.

Na terenie wydarzenia na zgromadzonych widzów czekała Strefa Edukacji, w której mogli poznać najbardziej popularne drony oraz uzyskać informacje o rodzaju szkoleń i uprawnień niezbędnych do pilotażu bezzałogowego statku powietrznego, których udzielali instruktorzy ośrodka DRON.edu.pl.
 

Kolejną atrakcją był Symulator Drona licznie odwiedzany szczególnie przez najmłodszych gdzie każdy mógł spróbować swoich sił w lotach różnymi dronami.

Pomimo pogorszających się warunków pogodowych udało się rozegrać finałowe wyścigi i wyłonić wszystkich zwycięzców. I tak w kwalifikacji wyścigu Drone Racing Kraków 2022 I – sze miejsce zdobył Paweł Laszczak, miejsce II – Paweł Kowalski a miejsce III zdobył Michal Mrówczyński.

Liderem punktacji do wyścigu w Krakowie był Filip Kubiak ale finalnie Puchar Polski trafił na ręcę Kosmy Skajewskiego, który zdobył 64 punkty odbierając puchar z rąk Stanisława Wielgosza.

Kosma Skajewski otrzymał również nagrodę specjalną w formie kryształowej kuli ufundowanej przez firmę DRON.edu.pl – Partnera wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim pilotom za ich udział w wyścigu, dziękujemy publiczności i jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom! Podziękowania składamy również dla współorganizatora wszystkich wydarzeń Drone Racing F9U 2022 czyli ekipy Team FailSafe, dla Gospodarza Wydarzenia, którym było Miasto Kraków oraz dla Partnera Strategicznego – Metropolii GZM, bez których zrealizowanie wyścigu Drone Racing F9U Kraków 2022 nie było by możliwe. Dziękujemy Partnerom i Patronom oraz wszystkim zaangażowanym w promocję, organizację i przebieg wyścigów.

Organizatorzy wydarzenia: World Drone Pilots Organization WDPO oraz Team FailSafe
Gospodarz wydarzenia: Kraków PL
Partner Strategiczny: Metropolia GZM
Partnerzy wydarzenia: DRON.edu.plDRONpol, LTA Design
Patron wydarzenia: Aeroklub Polski
Patron internetowy: Syrion