Zapraszamy do objęcia tytułu Sponsora organizowanych przez nas zawodów w wyścigach dronów z cyklu: Puchar Polski oraz Mistrzostwa Polski

Organizowane przez nas zawody w wyścigach dronów w roku 2022 nie miałyby miejsca bez wsparcia różnych instytucji oraz partnerów. Jako pierwsi w Polsce zorganizowaliśmy cykle wyścigów na taką skalę będąc producentem wydarzeń, które przyciągnęły kilka tysięcy widzów. Dron Racing jest jeszcze w Polsce i w Europie sportem dość niszowym ale jego mocny rozwój i promocja w Stanach Zjednoczonych oraz nasze doświadczenia jako organizatora pokazują, że jest to sport w dużym potencjałem i wielkimi szansami na w pełni komercyjne wydarzenie w przyszłości.

Drone Racing Poland 2022 to tylko wyścigi dronów, to całodniowe wydarzenie, które przenosi uczestników w świat dronów. To tutaj większość osób po raz pierwszy ma okazję przyjrzeć się dronom z bliska, poznać ich możliwości, zastosowania, porozmawiać zarówno z zawodnikami jak i zawodowymi pilotami dronów. Podczas tych wydarzeń budujemy społeczną akceptację dla dronów, uświadamiamy jak wiele już wnoszą do naszego codziennego życia i jaki będzie ich udział w naszym otoczeniu w przyszłości.

Podczas wydarzeń powstaje całe dronowe miasteczko, w którym poza specjalnie zbudowanym torem do wyścigów powstają strefy edukacji, wystawy dronów, pokazów dronów specjalistycznych, kibica, symulator drona. Dodatkowo odbywają się spotkania, prelekcje oraz debaty dotyczące wielu tematów związanych z wykorzystywaniem dronów, na które zapraszani są przedstawiciele tej branży.

Nie brakuje tutaj również stoisk firmowych i przedstawicieli podmiotów działających w temacie bezzałogowych statków powietrznych, które działają z dronami na wiele sposobów od szkoleń, po przeprowadzanie badań, pomiarów po sprzedaż akcesoriów a na branży militarnej kończąc.

Nasze wydarzenia odbywają się pod patronatem Ministerstwa Sportu, są szeroko promowane oraz odbywają się ze wsparciem lokalnych instytucji publicznych. Podczas pierwszych zawodów w Gliwicach w 2022 roku relacje na żywo z wydarzenia prowadziły takie stacje jak TVN24, Polsat, TVP3 oraz radio CCM. Dodatkowo wydarzeniom patronują Aeroklub Polski, organizacja F.A.I. oraz Ministerstwo Sportu.

Zapraszamy do wsparcia naszych wydarzeń! Prosimy o kontakt w celu przedstawienia szczegółowej oferty – office@wdpo.org