World Urban Forum 2022 wystartowało! To największe i najważniejsze międzynarodowe wydarzenie poświęcone problematyce zrównoważonej urbanizacji po raz pierwszy w Polsce!
W ramach World Urban Forum na katowickim lotnisku Muchowiec odbywa się Droniada GZM 2022 pt. “Trzeci Wymiar Miast”, która łączy pokazy zastosowania dronów oraz dyskusje dotyczące zastosowania technologii dronowych. Podczas finału Droniady GZM w dniu 29.06.2022 organizatorzy zaplanowali liczne pokazy oraz panele dyskusyjne z udziałem ciekawych gości z Polski i zagranicy. Podczas tego dnia odbędą się również warsztaty poświęcone tematyce Dronowej.

W związku z organizacją warsztatów w dniach 29.06-30.06.2022r serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach pt. „Drony 2050. Co poszło nie tak”, które odbędą się w Katowicach w dniu 29.06.2022 r. w godzinach 12.00–14.00 oraz w dniu 30.06.2022r na warsztaty „Warunki dla dronów w miastach – akceptacja społeczna” w Katowicach(ul. Teatralna 17a) w godzinach 11.00–14.00.

Opis warsztatów 29.06, lotnisko Muchowiec:
-Prezentacja projektu ASSURED-UAM, w tym scenariuszy zastosowań dronów, wyników ankiet oraz demonstracji prowadzonych przez miasta.
-Prezentacja wyzwań projektu pilotażowego DTA/Bari.
-Dyskusja w grupach warsztatowych nad zagadnieniami szans i zagrożeń dla poszczególnych zastosowań usług dronów, poszukiwania analogii wśród innych – wdrożonych technologii, wypracowania 10 złotych zasad wdrażania dronów do miast.
📌Zgłoś udział: https://bit.ly/3yavJWF

Opis warsztatów 30.06, RAWAink ul. Teatralna 17a:
-Prezentacja projektu HARMONY, w tym demonstracji prowadzonych przez miasta – partnerów projektu HARMONY w j. angielskim (prezentacja on-line)
-Prezentacja zagadnienia akceptacji społecznej dla bezzałogowych statków powietrznych – rodzaje usług, identyfikowane przyczyny braku akceptacji, materiały filmowe z demonstracjami.
-Dyskusja w grupach warsztatowych nad zagadnieniami akceptacji dla poszczególnych zastosowań usług dronów, szans i zagrożeń dla 5 najbardziej perspektywicznych zastosowań dronów.
-Dyskusja w grupach warsztatowych nad warunkami brzegowymi dla akceptacji poszczególnych usług wykonywanych bezzałogowymi statkami powietrznymi.
-Dyskusja w grupach warsztatowych nad warunkami do wprowadzenia transportu ludzi przy pomocy bezzałogowych statków powietrznych.
📌Zgłoś udział: https://bit.ly/3NgHBdL

Rusza specjalny autobus, który zawiezie chętnych na Doroniadę:
Autobus odjedzie w dniu 29.06 o godzinie 9:30 z przystanku Aleja Korfantego
Lokalizacja przystanku poniżej: https://maps.app.goo.gl/F6oPRseeJXNwNMxUA

Organizatorzy: Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Instytut Mikromakro oraz World Drone Pilots Organization.