Mistrzostwa Polski w kategorii F9U 2022 - Paweł Laszczak wygrał zawody dronów wyścigowych!

W piątek 25-go listopada odbyły się Mistrzostwa Polski dronów wyścigowych FPV w gliwickiej hali Arena. Podczas całodniowych wyścigów finalnie wyłoniono trójkę najlepszych pilotów dronów wyścigowych.

W samo południe wystartowała sesja treningowa pilotów dronów wyścigowych na specjalnie przygotowanym torze rozpoczynając tym samym Mistrzostwa Polski. Pierwszy raz zorganizowano zawody w wyścigach dronów na hali na taką skalę, w której publiczność mogła podziwiać zarówno oświetlony w technologii LED tor wyścigowy jak i świecące się drony.

Do wyścigu przystąpiło 23 pilotów z całej Polski, z których wielu mogliśmy wcześniej podziwiać podczas serii wyścigów z cyklu Puchar Polski rozgrywanych na przełomie czerwca i sierpnia br. Na wszystkich zawodników czekał dość trudny technicznie tor, którego przeszkody znajdowały się zarówno na płycie hali, na wyłączonej części trybun jak i te podwieszone w powietrzu.

Nie zabrakło tym razem również video transmisji na dużym telebimie znajdującym się w hali, na którym można było zobaczyć ujęcia z kamer umieszczonych na dronach czyli ten sam widok, który widzą ścigający się piloci w swoich specjalnych goglach. Całości dopełniały ujęcia z toru, ze strefy pilotów jak i ujęcia komentatorów, którzy przeprowadzali zgromadzoną widownię poprzez wyścigi tłumacząc m.in. zasady zawodów, specyfikę lotów dronem FPV jak i aktualne pozycje zawodników w tabeli zawodów.

Na widzów przez cały dzień czekały również dodatkowe atrakcje takie jak: Strefa Edukacji z prezentacją dronów oraz symulatorami lotów, którą poprowadził Partner wydarzenia firma DRON.edu.pl. Dzięki udziałowi kolejnego Partnera zawodów, firmy Dronpol mogliśmy zapoznać się z możliwościami drona specjalistycznego wyposażonego w kamerę termowizyjną. Nie zabrakło również w tym dniu stoiska studentów Politechniki Śląskiej z koła naukowego High Flyers. 
Podczas przerwy w zawodach wywiadu udzieli sędzia zawodów Przemysław Jakubczak, który wyjaśnij dokładnie jak przebiegają tego typu wyścigi a także pilot drona wyścigowego Filip Kubiak oraz specjalista z branży dronowej Mariusz Sumara.
W ramach równoległego wydarzenia organizowanego przez Śląski Klaster Lotniczy odbywającego się w Sali konferencyjnej Hali Arena pod nazwą Śląskie Dni Lotnictwa i Dronów odbyła się całodniowa konferencja poświęcona szeroko pojętej branży lotniczej.
Po zaciętej rywalizacji podczas Mistrzostw Polski Dronów Wyścigowych FPV na podium stanęli:
 
1. Paweł Laszczak
2. Antoni Daczka
3. Filip Kubiak
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy wygranej! Zapraszamy do obejrzenia krótkiego wywiadu z Mistrzem Polski – Pawłem Laszczakiem tuż po jego wygranej.

➡Zapraszamy do obejrzenia video relacji z tego wydarzenia!

Organizator: World Drone Pilots Organization
Współorganizatorzy: Śląski Klaster Lotniczy, Województwo Śląskie, Metropolia GZM, Team FailSafe
Patronat honorowy: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Prezydent Miasta Gliwice Pan Adam Neumann
Partnerzy: Arena Gliwice, Urząd Miasta Gliwice, Dron.edu.pl, Dronpol, LTA Design, Mojito Agencja Kreatywna, PsychoStudio, Let It Drone, NOBSHOP, Under Ant, FAI, Aeroklub Polska
Patroni medialni: Radio CCM, TVP3, TVS, Drones24.info, Dla Pilota, Nowiny Gliwickie