1TC01154

Oferujemy różnego rodzaju pokazy z użyciem drona, pokazy misji dronowych, strefy edukacji, symulatory, wyścigi i wystawy dronów. Organizujemy również konferencje, spotkania, szkolenia, warsztaty relacje foto/video z drona a na życzenie każdą z propozycji możemy streamingować online. Poznajcie nas i dołączcie do świata dronów!

World Drone Pilots Organization oferuje kompleksowe usługi dotyczące szerokopojętej branży dronowej. Działając od wielu lat na rynku bezzałogowych statków powietrznych zdobyliśmy doświadczenie oraz zaufanie wielu podmiotów co stawia nas w świetle lidera usług dronowych w Polsce. Działamy na terenie całego kraju, nasza kadra to licencjonowani piloci dronów, posiadamy licencję Aeroklubu Polskiego na organizowanie pokazów i zawodów. Jesteśmy również organizatorem cyklu zawodów Puchar Polski 2022 dronów wyścigowych oraz Mistrzostw Polski. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno pokazyi prezentacje różnych typów dronów i ich zastosowań, szkolenia, konferencje, symulatory lotów, warsztaty, transmisje video.

Do każdej realizacji podchodzimy indywidualnie i możemy zaoferować taki zestaw naszych usług aby dopasować się do oczekiwań klienta. Posiadamy profesjonalny sprzęt marek czołowych producentów, na którym pracujemy, i który dobrze znamy. Począwszy od symulatorów przez małe drony po duże, tzw. ciężkie drony – taka różnorodność sprzętu daje duże możliwości i podnosi rangę naszej oferty. Ale to nie wszystko!

Emocje, które towarzyszą wszystkim wydarzeniom z udziałem dronów w naszym wykonaniu są dla nas bardzo cenne bo lubimy dostarczać rozrywki i dzielić się naszym światem dronów. Jednak najważniejsze jest dla nas to aby wszyscy czuli się bezpiecznie bo jak by nie było mamy do czynienia ze statkami powietrznymi i właściwe kompetencje pilotów takich maszyn są obowiązkowe. Nasi instruktorzy posiadają wszelkie uprawnienia, pozwolenia i obowiązkowe ubezpieczenia ale co również bardzo istotne posiadają wieloletnie doświadczenie. Organizacja WDPO jako nieliczna posiada także licencję Aeroklubu Polskiego na organizację pokazów i zawodów z udziałem dronów. 

Tak jak wspominaliśmy posiadamy wieloletnie doświadczenie i współpracowaliśmy zarówno z samorządami, miastami, służbami mundurowymi, firmami jak i z uczelniami wyższymi czy też klientami indywidualnymi.

 

Nasze realizacje

Trzeci Wymiar Miast – World Urban Forum 2022

W ramach Światowego Forum Miejskiego WUF’11 odbywającego się w Katowicach byliśmy współorganizatorem Finału Droniady GZM pod hasłem „Trzeci Wymiar Miast” z udziałem gości z całego świata.  Naszym zadaniem było zaplanowanie oraz zorganizowanie całego wydarzenia pod kątem merytorycznym i technicznym. Zaprosiliśmy do udziału parnterów oraz firmy działające w branży dronowej, odbyło się wiele pokazów, wykładów, debat na scenie a całość była streamingowana na żywo.  Nie zabrakło wystawy dronów, symulatorów lotu dronem oraz pokazów dronów wyścigowych. Organizatorem wydarzenia była Metropolia GZM oraz Instytut Mikromakro. Korzystając z przestrzeni lotniska Muchowiec, które było aktywne podczas wydarzernia dodatkowym wyzwaniem dla nas była koordynacja lotów dronem z operatorem lotniska oraz Lotniczym Pogotowiem Ratunkwoym zlokalizowanym w naszym sąsiedzctwie.

Drone Racing Gliwice 2022 – Puchar Polski

Puchar Polski to cykl wyścigów dronów fpv, którego jesteśmy organizatorem. Pierwszy wyścig w ramach Pucharu Polski odbył się w Gliwicach pod nazwą Drone Racing Gliwice 2022. Przy współpracy z władzami miasta Gliwice, Metropolii GZM oraz przy udziale partnerów i sponsorów zorganizowaliśmy dzień w całości poświęcony dronom. Fundamentem tego wydarzenia były zmagania pilotów z całej Polski na specjalnie przygotowanym torze wyścigowym ale dodatkowo na uczestników czekało mnówstwo atrakcji. Odbyły się tego dnia liczne pokazy zastosowań dronów m.in.  w ochronie środowiska, ratownictwie, transporcie. Można było podziwiać panoramę Gliwic z lotu ptaka, latać na symulatorze, podziwiać widok z kamery drona wyścigowego w specjalnych goglach.  Było to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce a impreza odbyła się na pięknych terenach Cechowni Gliwice. Całość była transmitowana przez nas na żywo w sieci a wsparcie medialne zapewnili: TVN24, Polsat, TVP, TVS, Radio CCM oraz Drones24.info

Warsztaty Harmony i Assured – WUF’11

Jesteśmy organizatorem dwóch warsztatów dotyczących branży dronowej, które odbyły się w ramach Światowego Forum Miejskiego WUF’11. „Warunki dla dronów w miastach – akceptacja społeczna” oraz „Drony 2050. Co poszło nie tak” to tematy warsztatów, na potrzeby których przygotowaliśmy technicznie przestrzeń a merytorycznie przeprowadziliśmy prezentacje oraz prace w grupach. Warsztaty były dwujęzyczne a uczestnikami online warsztatów byli także goście z zagranicy, dla których treści były przekładane na język angielski przez tłumacza kabinowego. Wnioski z pracy grup zagranicznych prezentowane były za pomocą specjalnych aplikacji i udostępniane na telebimie.

Razem w walce o czyste powietrze w Beskidach

Wraz z fundacją Oddychaj Beskidami zorganizowaliśmy we wrześniu 2021 roku konferencję w Ustroniu pod nazwą „Razem w walce o czyste powietrze w Beskidach”. Świadomość ekologiczna jest niezwykle ważna w czasach, gdzie środowisko ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie dlatego tematem konferencji było ograniczenie emisji szkodliwych związków w powietrzu. Odpowiadaiśmy za realizację techniczną tego wydarzenia a sama konferencja została objęta patronatem marszałka województwa śląskiego, głównego inspektora nadzoru budowlanego, starosty powiatu cieszyńskiego oraz burmistrza miasta Ustroń. Wsparcie medialne zapewnili TVP3, TVS oraz Drones24.info